Mech chrobotek

Mech chrobotek

Główne zalety

  • Twój obraz żyje! Co więcej oczyszcza powietrze jak każda inna roślina oraz dostarcza tlen do otoczenia.
  • Nie wywołuje alergii. Jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Użyte barwniki nie zawierają toksycznych substancji chemicznych. Aczkolwiek nie jest jadalny dla ludzi i zwierząt (no może poza reniferami ;))
  • Mech chrobotek zachowuje jędrność i miękkość gdy wilgotność w domu utrzymamy na poziomie co najmniej 40% (co jest równie zdrowe dla ludzi). Gdy mamy problem ze zbyt dużą wilgotnością, mech chrobotek pomoże nam go rozwiązać, bowiem ma właściwości higroskopijne i potrafi wchłaniać nadmiar wilgoci z powietrza jak gąbka (doskonale sprawdzi się zatem jako ozdoba w łazience).
  • Nie musimy martwić się o dostateczną ilość światła ponieważ jego naturalne warunki to gęsty skandynawski las
  • Jeśli wilgotność utrzymamy na poziomie 40% wówczas mech nie zeschnie się i utrzyma swoje inne właściwości. W okresie grzewczym możemy wspomóc się nawilżaczem powietrza lub zwilżyć raz na tydzień obraz mgiełką wody ze spryskiwacza. Doskonałą zaletą jest to że mech chrobotek ma właściwości antystatyczne a więc "nie łapie kurzu" oraz nie potrzebuje światła do życia (jego naturne środowisko to gęsty skandynawski las.
  • Gdy natomiast chcielibyśmy wygłuszyć np. zbyt wysokie czy puste pomieszczenie, obraz z gęsto ułożonego mchu chrobotka doskonae sprawdzi się w tej roli ponieważ doskonale absorbuje dzwięki - nawet dwukrotnie lepiej niż inne panele 3d o tej samej powierzchni i grubośc

Dostępne kolory

Naturalny kolor mchu chrobotka to biały z jasno zielonymi końcówkami u góry i szarościami u dołu. Wszelkie odcienie zieleni otrzymywane są za pomocą naturalnych barwników bezpiecznych dla zwierząt i dzieci.

Poza odcieniami zieleni (jasno zielony, zielony, ciemno zielony) dostępne są inne kolory takie jak szary, żółty, pomarańczowy, magenta czy fioletowy.

dekoracje z mchu
Od góry: 1. Naturalny; 2. Jasno zielony; 3 Zielony; 4. Ciemno zielony; 5. Ciemno szary

Dostepne są również nietypowe odcienie które sprawdzą się w bardzo nowoczesnych aranżacjach, wzorach kubistycznych czy abstrakcjach.

Poniżej dostępne pozostałe kolory mchu zastosowane w obrazie z motywem arabskim:

panele z mchu
Zółty, pomarańcz, magenta, fiolet